+48 65 547 16 75

Mieszalnia pasz dla indyków w Dziadyku k. Ostródy

W czasie panoszenia się na świecie koronawirusa, my działamy prężnie. Uruchomiliśmy mieszalnię pasz dla indyków w Dziadyku koło Ostródy o wydajności 10 ton na godzinę.Koronawirus nie przeszkodził nam w uruchomieniu dwóch mieszalni pasz. Jedna z nich jest mieszalnia w Dziadyku o wydajności 10 ton na godzinę. Nasi pracownicy wykazali się pełnym profesjonalizmem w tym trudnym czasie i uruchomienie przebiegło bez najmniejszych problemów, a właściciele fermy indyków mogą się już cieszyć najwyśzej jakości paszą dla swoich ptaków, która zapewni im wysoki wzrost, a co za tym idzie zmniejszenie kosztów żywienia i wzrost opłacalności produkcji.

Mieszalnia pasz została oparta o mieszalnik poziomy MPL 500 w połączeniu z mlewnikiem HLW 1000. Wyposażona w stację mikronaważania, czyli rampę na bigbagi, z których premiksy są przekazywane w odpowiedniej ilości do zbiornika wagowego, a stamtąd do mieszalnika za pomocą przenośników ślimakowych.

Dwa zbiorniki olejowe, z których oleje są wtryskiwane do mieszalnika za pomocą 10 dysz, tworząc mgiełkę, która całkowicie wnika w mieszakę paszową.

Gotowa pasza trafia przez przenośniki do silosów ekspedycyjnych, zamontowanych na rampie ekspedycyjnej i może być grawitacyjnie bezpośrednio załadowana na przyczepę.