+48 65 547 16 75

Mieszalnia dla drobiu o wydajności 5000 kg

Mieszalnie pasz dla drobiu dla mniejszych ferm lub hodowców posiadających jeden kurnik, to nic nadzwyczajnego! Producenci nie muszą być uzależnieni od skarmiania gotową paszą – mogą ją produkować samodzielnie!

Przykładem tego jest ostatnia realizacja Sobmetal – mieszalnia pasz dla drobiu, która została uruchomiona w Retkach. Produkuje ona mieszankę paszową o bardzo dobrej strukturze i homogenności, a ponadto, dzięki stacji mikronaważania hodowca może sam dozować dodatki paszowe i premiksy, bezpośrednio z big-bagów.

Mieszalnia dla drobiu w Retkach została wyposażona w 2 mieszalniki pionowe MPS 2000 o wydajności 5000 kg na godzinę i mocy silnika 4,0 kW. Za strukturę paszy jest odpowiedzialny mlewnik walcowy KS 400 naszego autorstwa, który świetnie się sprawdza przy produkcji paszy dla drobiu w mieszalniach o mniejszych wydajnościach. Rozdrabniany materiał, który trafia do kosza zasypowego, rozprowadzany jest na całą długość szczeliny zasilającej. Ilość podawanego materiału jest uzależniona od prędkości wałka podającego oraz wielkości szczeliny zasilającej. Rozdrobnienie uzależnione jest od nastawionej wielkości szczeliny mielącej, którą dobieramy dostosowujac do rodzaju produkowanej paszy. Cały materiał paszowy trafia do zbiornika wagowego, a stamtąd do mieszalnika.

Cały system jest spójdzie dostosowany do budynku, w którym się znajduje oraz do wymagań klienta dotyczących rodzaju produkowanej paszy dla drobiu. Takie rozwiązanie jest nie tylko kompaktowe i wydajne, ale i ekonomiczne. Polecamy je każdemu hodowcy, który posiada własną fermę drobiu. Do obsługi takiej mieszalni potrzebna jest zaledwie jedna osoba, więc hodowca sam może zająć się zarówno hodowlą jak i produkcją paszy.

Elementy mieszalni:

  • 2 mieszalniki MPS 2000 o wydajności 5 tys. kg/h
  • mlewnik walcowy KS 400
  • Stacja mikronaważania
  • wciagniki elektryczne
  • zbiorniki wagowe
  • przenośniki ślimakowe