+48 65 547 16 75

Teraz każdy może stworzyć swoją paszę o idealnej strawności!

Żywienie zwierząt jest najbardziej znaczącym dla ekonomii gospodarstwa aspektem. Dlatego też warto zwrócić uwagę na jakość podawanych pasz. Najlepiej, jeśli znamy ich skład, a możemy mieć na to bezpośredni wpływ dopiero, gdy tworzymy tę paszę sami. Należy skupić się na dwóch podstawowych parametrach mających ogromny wpływ na jakość mieszanki. Pierwszym z nich jest jakość śruty, drugim optymalizacja struktury paszy.

Na rynku są dostępne rozdrabniacze, które dzielimy trzy zasadnicze grupy. Pierwsze to rozdrabniacze typu bijakowego (rozbijają ziarno), druga grupa to rozdrabniacze walcowe (gniotą ziarno), trzecia to innowacyjne rozwiązanie dla małych gospodarstw – firmy Sobmetal – mlewnik walcowy KS 400, dostosowany do mieszalni o niskiej wydajności.

Znajduje zastosowanie w mieszalniach produkujących paszę typowo dla drobiu. Zapewnia on odpowiednią strukturę paszy, czyli ziarno nie jest ani rozbite, zgniecione, tylko powstaje swoista kruszonka, która jest świetnie trawiona przez drób. Kury osiągają korzystne efekty żywieniowe, czyli małe zużycie paszy i szybkie przyrosty, a producent liczy złotówki zaoszczędzone na paszy.

Mlewnik fantastycznie sprawdza się także przy procesie granulacji. Do użycia nadaje się każdy rodzaj śruty.

Ma on różną prędkość każdego z walców, dzięki czemu powstaje odpowiednia struktura mieszanki.

Mlewnik posiada silnik napędowy i dwa wały mielące o różnej prędkości, która jest idealnie dotowana, aby otrzymać dokładnie taką kruszonkę, jaka jest najlepiej trawiona przez drób.

Mlewnik można zastosować w każdej mieszalni w różnych wydajnościach od 5 do 30 ton na godzinę. W Polsce do takiego rozwiązania jeszcze nie było! Dostęp do ogromnych mlewników miały tylko wielkie mieszalnie. Te urządzenia były jednakże zbyt duże, jak na potrzeby hodowców. Teraz każdy rolnik może stworzyć swoją mieszankę o idealnej strukturze!

Niski poziom pylenia i hałasu to kolejne atuty tego urządzenia. Trzeba także zaznaczyć, że w skruszone ziarno w mlewniku nie ulega podgrzaniu, co eliminuje straty białka w paszy.

Wszystko to sprawia, że finalny efekt wymieszanej paszy spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających zwierząt.

Mlewnik walcowy KS 400 będzie miał swoją premierę na targach rolniczych OPOLAGRA 2017!