+48 65 547 16 75

Precyzyjna dawka dla trzody chlewnej

Aby osiągnąć najwyższe wyniki w tuczu trzody chewnej, trzeba zwrócić uwagę na skład i strukturę dawki pokarmowej. Przedstawiamy mieszalnię, która w bardzo prezycyjny sposób dostosuje paszę do potrzeb konkretnych grup zwierząt, zapewniając najwyższe przyrosty.

W budynku zostały zainstalowane urządzenia o wysokiej wydajności. Serce systemu stanowi mieszalnik MPL 1000, o pojemności 1 tony. Trzeba wziąć pod uwagę, że przy tworzeniu własnej paszy producent ma możliwość ingerencji w jej skład i np. dołożenie konkretnego jednego komponentu. Dokładność mieszania w modelu MPL wynosi 1:100.000, dzięki czemu można stosować dodatki śladowe (nawet 10 g na 1.000 kg paszy).  Dzięki zastosowaniu kompleksowej automatyki i oprogramowania, mieszalnia może pracować w cyklu ciągłym nawet 24 godziny na dobę, osiągając 10 cykli produkcyjnych na godzinę.

Zastosowanie stacji mikro i nanonaważania daje możliwość samodzielnego dodawania mikroskładników bezposrednio z big bagów, a dozownik CCM pozwala na automatyczny pobór kiszonej kukurydzy ze zbiornika w odpowiedniej, zaprogramowanej wcześniej dawce.

Śrutownik walcowy gwarantuje idealne rozdrobnienie komponentów paszowych dostosowanych do danych grup żywieniowych.

Cały system tworzy niezwykły i innowacyjny sposób na skarmianie świń własną paszą.